Find underviser


Violin

Navn Telefonnummer (+45) E-mail www. Niveau Undervisningssted
Birgit Bauer paula@j-bauer.dk
Louise Svane Beck 30265009 louise@lurifas.dk lurifas.dk 3 Albertslund Musikskole Ballerup Musikskole
Agata Stanczyk Christensen stanczykagata@gmail.com
Jane Clark janeclarkfiddler@yahoo.co.uk
Maja Lind Damberg mldamberg@hotmail.com
Bela Detreköy 33225856 - - Æresmedlem -
Tove Detreköy 33225856 - - Teacher Trainer Æresmedlem -
Charlotte T. Falk ctruelsenfalk@gmail.com
Mads Bo Falk 30265585 mail@madsbofalk.dk madsbofalk.dk - Aarhus Musikskole
Shannon Hawes shannon.hawes@gmail.com
Bente Hartelius bhartelius@gmail.com Albertslund Musikskole
Thomas Hove hove@paradis.dk
Bjarne Høy bjarnehoy@gmail.com
Lasse Høj Jacobsen lassefar@icloud.com
Claus Kanneworff 26802826 suzukiclaus@gmail.com - - -
Marta Kocon koconmarta@yahoo.dk
Rikke Konoy rikkekonoy@live.dk Albertslund Musikskole
Lise Lansner lila000lila@gmail.com
Katarina Larsen katarinalarsen@gmail.com
Maiken Wang Larsen maikenwl@gmail.com
Rita Lundgaard rita.lundgaard@mail.dk
Jan Matthiesen violinmatthiesen@gmail.com
Anne Meyland annehjortmeyland@gmail.com 4 Kolding Musikskole
Dorte Nørgaard 21722732 dorte.norgaard@gmail.com - 5 Det Danske Suzuki Institut
Troels Richter troels_richter@hotmail.com
Marianne Rygner - suzukimetoden.dk@gmail.com - Teacher Trainer Odense/Det Danske Suzuki Institut, København
Ana Saptefrati ana7frati@gmail.com
Roberto Sarno roberto@elboliche.dk
Signe Scharling 61778676 signescharling@hotmail.com - 4 Bornholms Kulturskole
Hanne Skou 27631616 hskou@live.dk - 4 Morsø Suzuki Musikskole
Søren Steensgaard s.steensgaard@mail.dk
Catrin Haass Svendsen catrinhs@yahoo.dk
Ilona Telmányi 23821010 ilona@webspeed.dk - 5 Det Danske Suzuki Institut
Ina Tagmose 41436802 Inatagmose@stofanet.dk - 5 Aarhus Musikskole
Louise Ring Vangsgaard violisen@gmail.com
Turi Vethal 31234260 T.vethal@gmail.com suzukiviola.dk 5 Det Danske Suzuki Institut
Arthur Vetvik artvet07@gmail.com
Carsten Viuf 22423368 violinviuf@gmail.com musicmindgames.dk 5 Aalborg Kulturskole

Bratsch

Navn Telefonnummer (+45) E-mail www Niveau Undervisningssted
Birgitte Ernst Bak 60655722 birgittebak@outlook.dk 4 -
Louise Svane Beck 30265009 louise@lurifas.dk 2 Albertslund Musikskole Ballerup Musikskole
Edith Elisabeth Code edithcode@mail.dk
Claus Kanneworff 26802826 suzukiclaus@gmail.com - -
Ilona Telmany 23821010 ilona@webspeed.dk Teacher Trainer Det Danske Suzuki Institut
Mette Vendelbo mettevendelbo@hotmail.com
Turi Vethal 31234260 t.vethal@gmail.com suzukiviola.dk 2 Det Danske Suzukiinstitut

Cello

Navn Telefonnummer E-mail www. Niveau Undervisningssted
Maria Bisgaard - maria_bisgaard@hotmail.com - - -
Muriel Cellier muriel.cellier@gmail.com
Michael Detreköy basstenor@hotmail.com
Anders Grøn anders.groen@gmail.com
Dorte Rolff-Petersen cellodorte@gmail.com
Zsuzsa Katalin Szolnoki cellolehrerin@gmail.com
Karen Valeur citrocello@post.tele.dk
Caroline Tarras-Wahlberg 21707093 ctarrasw@hotmail.com suzukicello.dk 2 Det Danske Suzukiinstitut, København

Kontrabas

Navn Telefonnummer E-mail www. Niveau Undervisningssted
Björn Ingimar Blöndal 26830993 bjornbas1@gmail.com - 1 Kulturskolan Lund, Sverige
Peter Skriver 28487800 pssbass@gmail.com - 3 Albertslund Musikskole Lyngby Musikskole Det Danske Kongelige Musikkonservatorium

Klaver

Navn Telefonnummer E-mail www. Niveau Undervisningssted
Ann-Karina Aabling annkarina_aabling@hotmail.com
Anne Birthe Andersen 21476177 annebirthepiano@gmail.com - - -
Kathrine Andersen 26278472 cph.suzukipiano@gmail.com - 3 København
Lise Wille Cholewa 60812550 Lisewille.piano@gmail.com - 2 Lauggårds Alle 91, 2860 Søborg
Inger Due 21694420 Id@horsensmusikskole.dk - 5 Horsens Musikskole
Jytte Egfos musikcentret.nel.jytte@mail.dk
Susanne Germer susannegermer@mail.dk
Linda Dahl Laursen linda@lindadahllaursen@com
Peter Hagn-Meincke psmusik@profibermail.dk
Esther Lund Madsen 29867080 88389717 musma@profibermail.dk - Æresmedlem Det Danske Suzuki Institut
Mette Dragsholt Rasmussen mette@draugsvoll.dk
Birte Reese birtereese@gmail.com
Camilla Svanberg svanberg.camilla@gmail.com

Guitar

Navn Telefonnummer E-mail www. Niveau Undervisningssted
Anne Dorte Laub Busk 26629060 dorte@laubbusk.dk - 3 Albertslund Musikskole
Maria Camitz 61368066 mariacamitz@hotmail.com mariacamitz.com 4 København Kommunes Musikskole
Lily Salamanca Jensen 61651414 post@lilysalamanca.com - 3 Den Kreative Skole Aarhus

Fløjte

Navn By Telefonnummer E-mail www.
Susanne Bechmann susannebechmann@profibermail.dk

Trompet

Navn By Telefonnummer E-mail www.
Svend Vermund svend@vermund.dk